Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowoeye facebook flickr googleplusinstagram pinterest search twitter wifi youtube wheelchair Listgrid>heart kir
O nas

Konferencja

W dniu 26 czerwca Muzeum Narodowe w Krakowie otworzy wystawę „Ottomania. Osmański Orient w sztuce renesansu” przygotowaną wspólnie z Pałacem Sztuk Pięknych w Brukseli (BOZAR). Wystawa ta, ukazująca Turcję wieku XVI oczami dawnych mistrzów renesansu, będzie wspaniałą okazją do goszczenia w Krakowie dzieł artystów i zbiorów pochodzących z najlepszych kolekcji światowych. Ale u zarania wystawy leży także interesujący, bogaty i wielowątkowy projekt badawczy. By przybliżyć go polskiej publiczności, do Krakowa zaproszono kilkunastu wybitnych znawców epoki z Turcji, Niemiec, Włoch, Francji, Węgier i Polski, którzy wezmą udział w dwudniowej konferencji naukowej.

Konferencja odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2015 r. w Sukiennicach, na Rynku Głównym w Krakowie.

WSTĘP WOLNY!

Dla wszystkich uczestników i gości konferencji przewidziano:

  • Rejestracja on-line i uczestnictwo w konferencji upoważniają do darmowego odbioru publikacji konferencyjnej! O ukazaniu się publikacji będziemy informować mailem (ilość egzemplarzy ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).
  • możliwość skorzystania z systemu tłumaczenia symultanicznego (słuchawki i odbiornik),
  • darmową możliwość skorzystania z poczęstunku w trakcie trwania konferencji (przerwy kawowe oraz lunch),
  • unikalną możliwość wysłuchania doskonałych referatów oraz spotkania się i dyskusji z niezwykle interesującymi osobistościami europejskiej nauki w przyjaznej i swobodnej atmosferze w otoczeniu malarskich arcydzieł sztuki polskiej z wieku XIX.
Wydarzenie w ramach projektu „Ottomans & Europeans: Reflecting on five centuries of cultural relations”Przy wsparciu Programu "Kultura" Unii Europejskiej